Автор: Manager34 от 2-06-2019 | Категория: Строительные работы
Перед будь-яким власником приватного будинку або заміського котеджу, особливо в нашій північній країні, в процесі створення проекту і будівництва незмінно і гостро постає питання: яку систему опалення віддати перевагу? І якщо зовсім ще недавно особливого вибору не було: або пічне, або в кращому випадку водяне, то зараз все більшої популярності набирає опалення гарячим повітрям.

Треба сказати, що повітряне опалення не є відкриттям останніх років, а відомо в історії людства з найдавніших часів. Використовувалося воно традиційно для обігріву великих за площею і по внутрішньому об'єму приміщень: римських лазень, палаців і замків знаті. Тут, як приклад, варто згадати систему опалення, розроблену талановитим інженером Н. Аммосова. Надалі такі системи як не можна краще підійшли для опалення великих промислових об'єктів.

Принцип роботи системи повітряного опалення


Основними їх недоліками досі вважалися громіздкість і складність регулювання температури в окремо взятому приміщенні. Але останнім часом, з розвитком сучасних технологій, з'являються компактні і недорогі системи, що працюють на різних видах палива і дозволяють проводити регулювання температури на будь-якій ділянці контуру.

Щоб зрозуміти в чому переваги повітряних систем, найкраще розглянути основні недоліки інших:

Пічне. Традиційний для Росії вид опалення, найбільш придатний для невеликих одноповерхових будинків.

Головний недолік - висока пожежна небезпека.

При збільшенні площі будинку та кількості приміщень в ньому з'являється необхідність встановлювати додаткові печі, що також збільшує ризик виникнення пожежі.

Вимагає постійного спостереження і догляду за печами і димоходами.

Принцип роботи системи повітряного опалення


Важко регулювати температуру. Великі коливання температури між топками.

Значно осушує повітря в приміщенні.

Водяне. Що стало стандартом для багатоповерхових житлових будинків і офісних будівель.

Вимагає якісного монтажу трубопровідної системи з забезпеченням її герметичності щоб уникнути аварійності.

Довгий вихід на робочий режим після перерви в роботі. Велика інертність в регулюванні температури.

Якщо будівля або будівля не експлуатується в зимовий час, потрібно звільнення системи від теплоносія щоб уникнути промерзання.Другие новости по теме: